chiptuning gdańsk
usuwanie dpf gdańsk

O chiptuningu

Chiptuning – co warto wiedzieć?

Chiptuning można stosować do samochodów różnego rodzaju – od osobowych do ciężarowych. To tuning elektryczny, którego realizuje się za pomocą modyfikacji oprogramowania komputera odpowiedzialnego za sterowanie pracy silnika. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie efektywności pojazdu, którą Chiptuning osiąga za pomocą optymalizacji pracy silnika.
Chiptuning – jak to działa?
Engine Control Unit (ECU), inaczej znany jako sterownik wtrysku to element samochodu, który w nowoczesnych pojazdach odpowiada za pracę silnika. Korzystając z odczytu parametrów z czujników dobiera odpowiednie dawki paliwa, równocześnie sterując zapłonem w najbardziej optymalny dla silnika sposób. Niektóre z parametrów, które są tutaj brane pod uwagę to sonda lambda czy poziom ciśnienia w kolektorze ssącym.
Realizowany przez nas Chiptuning to także wymiana bądź modyfikacja programu sterującego ECU. To właśnie tam parametry takie jak kąt wtrysku, EGR czy też dawkowanie paliwa zostają korygowane dla osiągnięcia optymalnej wydajności silnika. Ciśnienie turbodoładowania również na tym zyskuje. Efekt takich działań zaskoczy każdego kierowcę – samochód nagle będzie dużo mocniejszy, ale równocześnie będzie można teraz poprzez eliminację nadmiernego dymienia, jak również mniejsze zużycie paliwa szybko zaoszczędzić. Tym samym te kilkaset złotych wydanych na Chiptuning wróci się szybciej niż można byłoby się tego spodziewać. Montaż boxa vs. Chiptuning Grono osób decyduje się na tzw. montaż boxa w ramach działań tuningowych, który ma niejako oszukiwać komputer sprawujący pieczę nad ECU. Chiptuning zdecydowanie góruje nad tego typu rozwiązaniem, bowiem potrafi efektywnie wykorzystać rezerwy mocy dzięki modyfikacji oprogramowania. Wszystko jest dużo bardziej dopasowane, dopracowane i precyzyjne. Wartości parametrów sterujących silnikiem zostają dostosowane w czasie rzeczywistym tak, by zapewnić najbardziej optymalne warunki i to wszystko w czasie rzeczywistym, w cenie od 400 zł! Zapraszamy też do skorzystania z usługi usuwania filtra cząstek stałych DPF / FAP oraz usuwania EGR.

Zwiększ dynamikę swojego auta
Zmniejsz spalanie
Ceny już od 400zł

Skontaktuj się z nami

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania